Azərbaycan Respublikasının kənd təsərrüfatı naziri Məcnun Məmmədov Özbəkistanda rəsmi səfərdədir. Səfər çərçivəsində nazir Məcnun Məmmədov və Özbəkistanın kənd təsərrüfatı naziri Əziz Voitov arasında ikitərəfli görüş keçirilib.
Görüşdə Azərbaycan və Özbəkistan prezidentlərinin qarşılıqlı rəsmi səfərlər zamanı iki ölkə arasında əməkdaşlığın gücləndirilməsi ilə bağlı qarşıya qoyduqları tapşırıqların yerinə yetirilməsi, əməkdaşlığın gələcək fəaliyyət istiqamətləri ətrafında müzakirələr aparılıb.
Bildirilib ki, iki ölkə arasında bütün sahələrdə əməkdaşlıq dinamik inkişaf edir. Hər iki ölkə bütün sahələrdə əməkdaşlığı gücləndirmək istiqamətində təşəbbüsləri dəstəkləyir.
Görüşdə Azərbaycanla Özbəkistan arasında hazırlanan Kənd Təsərrüfatı sahəsində Əməkdaşlıq üzrə Yol Xəritəsinin icrası ətraflı müzakirə olunub. Tərəflər əsas əməkdaşlıq istiqamətlərinin Yol Xəritəsi üzrə müəyyənləşdirilməsinin təqdirəlayiq olduğunu vurğulayıblar.
Görüşdə Azərbaycanla Özbəkistan arasında kənd təsərrüfatının ipəkçilik, fındıqçılıq, şərabçılıq, kənd təsərrüfatı maşınqayırması və digər sahələrdə ən qısa zamanda konkret addımların atılması ilə bağlı razılığa gəlinib.
Eyni zamanda, görüşdə sentyabrın 26-da Bakıda keçiriləcək Türk Dövlətləri Təşkilatının Kənd Təsərrüfatı Nazirlərinin 2-ci Toplantısı və “Aqrobiznes forumu” tədbiri ilə bağlı məsələlər də müzakirə olunub.

Minister of Agriculture of the Republic of Azerbaijan Majnun Mammadov is on an official visit to Uzbekistan.A bilateral meeting was held between Minister Majnun Mammadov and Minister of Agriculture of Uzbekistan Aziz Voitov within the framework of the visit .
At the meeting, discussions were held on the implementation of the tasks set by the presidents of Azerbaijan and Uzbekistan to strengthen cooperation between the two countries during their mutual official visits, as well as the future directions of cooperation.
It was mentioned that cooperation between the two countries in all areas is developing dynamically. Both countries support initiatives to strengthen cooperation in all areas.
The implementation of the road map on cooperation in the agricultural field prepared between Azerbaijan and Uzbekistan was discussed detailly at the meeting. The parties emphasized that it is commendable to determine the main directions of cooperation on the road map.
At the meeting, an agreement was reached between Azerbaijan and Uzbekistan on taking concrete steps as soon as possible in the fields of Sericulture, hazelnut, wine-making, agricultural machinery and other fields of Agriculture.
At the same time, issues related to the 26th meeting of Ministers of Agriculture of the Organization of Turkic states and the “Agribusiness Forum” event to be held in Baku on September 26 were also debated at the meeting.