TDT-nin Kənd Təsərrüfatı Nazirlərinin 2-ci Toplantısının iştirakçıları Fəxri Xiyaban və Şəhidlər Xiyabanını ziyarət edib
Türk Dövlətləri Təşkilatının Kənd Təsərrüfatı Nazirlərinin 2-ci Toplantısı və 2-ci Türk Dövlətləri Aqrobiznes Forumunun iştirakçıları Fəxri Xiyabanda Ümummilli Lider Heydər Əliyevin xatirəsini yad edib, məzarı önünə əklil qoyublar. Sonra görkəmli oftalmoloq-alim, akademik Zərifə Əliyevanın xatirəsi ehtiramla anılıb, məzarı üzərinə gül dəstələri düzülüb.
Daha sonra nümayəndə heyəti Şəhidlər Xiyabanında Azərbaycanın suverenliyi və ərazi bütövlüyü uğrunda canlarından keçmiş qəhrəman Vətən övladlarının xatirəsini yad edib, məzarları önünə güllər düzüblər.
Tədbir iştirakçıları, həmçinin “Türk şəhidliyi” abidəsini ziyarət edib, önünə əklil qoyaraq türk şəhidlərinə ehtiramlarını bildiriblər.

The participants of the II Meeting of the Ministers of Agriculture of OTS visited the Alley of Honor and the Alley of Martyrs
Participants of the 2nd meeting of Ministers of Agriculture of the Organization of Turkic states and the II Forum of Agribusiness of Turkic States commemorated National leader Heydar Aliyev in the Alley of Honor and laid a wreath at his grave. Later, the memory of the prominent ophthalmologist, academician Zarifa Aliyeva was honored and flowers were laid on her grave.
Then, the delegation commemorated the heroes of the Motherland who gave their lives for the sovereignty and territorial integrity of Azerbaijan in the Alley of Martyrs and laid flowers at their graves.
The participants of the event also visited the monument “Turkish Martyrdom” and laid a wreath in front of it and paid their respect for the Turkish martyrs.