Bakıda Türk Dövlətləri II Aqrobiznes Forumu çərçivəsində panel sessiyalar keçirilib. Panel sessiyalarda iştirak edən dövlət və biznes subyektlərinin nümayəndələri TDT ölkələrinin iqtisadi, aqrar potensialı, investisiya imkanları, həyata keçirilən islahatlar və mövcud nəqliyyat infrastruktur layihələri barədə tədbir iştirakçılarına ətraflı məluat veriblər.
Tədbirdə çıxış edən natiqlər TDT ölkələrinin işgüzar dairələri arasında əlaqələrin genişləndirilməsi imkanları, yerli və xarici iş adamlarına göstərilən dəstək və xidmətlər barədə təcrübələri bölüşüblər. Mütəxəssislər işgüzar dairələr arasında kənd təsərrüfatı sahəsində əməkdaşlığın genişləndirilməsi, birgə layihələrin həyata keçirilməsi imkanlarını müzakirə ediblər.
Panel sessiyalarda “Türkdilli Dövlətlər Təşkilatı ölkələrinin qlobal iqtisadiyyatda və kənd təsərrüfatında yeri”, “Türk Dövlətləri Təşkilatına üzv ölkələrdə kənd təsərrüfatının inkişaf dinamikası”, “Türk Dövlətləri Təşkilatına üzv ölkələrin kənd təsərrüfatı sahəsində inteqrasiya imkanları” mövzularında təqdimatlar keçirilib.
Daha sonra II Türk Dövlətləri Aqrobiznes Forumu çərçivəsində Türk Dövlətləri Təşkilatına üzv ölkələrin aqrar sahə üzrə ixtisaslaşmış şirkətlərinin nümayəndələri arasında ikitərəfli görüşlər keçirilib. İkitərəfli görüşlərdə kənd təsərrüfatının bütün sahələri üzrə əməkdaşlıq imkanları müzakirə olunub.

Panel sessions were held in Baku within the framework of the II Agribusiness Forum of Turkic states. Representatives of state and business entities participating in the panel sessions informed the participants about the economic, agri potential of the OTS countries, investment opportunities, implemented reforms and existing transportation infrastructure projects.
Speakers who made a speech at the event shared their experiences about the possibilities of expanding relations between the business circles of the OTS countries, support and services provided to local and foreign businessmen. Experts discussed the possibilities of expanding cooperation in the field of agriculture among business circles and the implementation of joint projects.
Presentations on “Place of the Organization of Turkic States in the global economy and agriculture”, “Dynamics of the development of agriculture in the member countries of the Organization of Turkic States”, “Integration opportunities in the field of agriculture of the member countries of the Organization of Turkic states” were made at the panel sessions.
Then, bilateral meetings were held between representatives of companies specializing in the agrarian sector of the member countries of the Turkic states organization within the framework of the II Turkic States Agribusiness Forum. Possibilities of cooperation in all areas of agriculture were discussed in the bilateral meetings .