Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevin tapşırıq və tövsiyələrinə əsasən, mərkəzi icra hakimiyyəti orqanlarının rəhbərləri bölgələrdə vətəndaşların qəbulunu keçirir, onların müxtəlif məsələlərlə bağlı müraciətlərinin, ərizə və şikayətlərinin müsbət həll olunması üçün tədbirlər görürlər. Tərtib edilən qəbul cədvəlinə müvafiq olaraq Azərbaycan Respublikasının kənd təsərrüfatı naziri Məcnun Məmmədov 11-12 oktyabr tarixlərində Şəki Dövlət Aqrar İnkişaf Mərkəzinin (DAİM) inzibati binasında Şəki, Qax, Balakən, Ucar, Zərdab, Şamaxı, İsmayıllı, Biləsuvar və digər rayonlardan, eləcə də Bakı şəhərindən olan vətəndaşları qəbul edib, onların müraciətlərini dinləyib, ərizə və şikayətlərinə baxıb.
Qəbuldan öncə nazir Məcnun Məmmədov və Şəki Rayon İcra Hakimiyyətinin başçısı Elxan Usubov şəhərin mərkəzində ucaldılan ümummilli lider Heydər Əliyevin abidəsini ziyarət edib, önünə tər çiçəklər qoyaraq xatirəsini ehtiramla yad ediblər.
Daha sonra nazir Şəki DAİM-in inzibati binasında yaradılan şəraitlə tanış olub.
Nazirliyin idarə və tabeli qurumlarının rəhbərlərinin iştirakı ilə keçirilən qəbulda vətəndaşların müraciətləri əsasən fermerlərə subsidiya, güzəştli şərtlərlə kreditlərin verilməsi, kənd təsərrüfatı texnikası və təsərrüfat suyu ilə təminat, ixtisasa uyğun işlə təmin edilmə, sığorta hadisəsi zamanı dəymiş ziyanın ödənilməsi və digər məsələlərlə bağlı olub. Nazir Məcnun Məmmədov hər bir vətəndaşın müraciətini diqqətlə dinləyib, qaldırılan məsələlərin hərtərəfli öyrənilməsi və qanunvericiliyin tələblərinə uyğun qısa müddətdə həll edilməsi üçün müvafiq tapşırıqlar verib. Vətəndaşların müraciətlərinin bir qismi yerindəcə həllini tapıb, qaldırılan bəzi məsələlər isə araşdırılması üçün nəzarətə götürülüb. Nazirliyin fəaliyyət dairəsinə aid olmayan müraciətlər müvafiq qurumlara çatdırılmaq üçün qeydiyyata alınıb. Nazir vətəndaşlarla görüş zamanı dövlət başçısının kənd təsərrüfatının inkişafı ilə bağlı imzaladığı sərəncamların kənd təsərrüfatı istehsalçılarının rifah halının yaxşılaşdırılmasına və ölkəmizdə bu sahənin inkişafına təkan verəcəyini vurğulayıb. Qəbula gələn vətəndaşlar göstərilən diqqət və qayğıya görə Prezident İlham Əliyevə minnətdarlıqlarını bildiriblər.
Şəki DAİM-in binasında Aqrar Xidmətlər Agentliyinin Səyyar Xidmət Qrupu mexanizatorlar üçün səyyar xidmət təşkil edib. Xidmət zamanı etibarlılıq müddəti bitən traktor və digər mexaniki nəqliyyat vasitələrini idarə etmək üçün mexanizatorların sürücülük vəsiqələri yeniləri ilə əvəz edilib. “Səyyar Xidmət” qrupu öz fəaliyyətini gün ərzində davam etdirəcək. Nazir Məcnun Məmmədov səyyar xidmətin təşkili prosesi ilə maraqlanıb, mexanizatorların müraciətlərini dinləyib, lazımi tövsiyələrini verib.

The Heads of Central Executive Bodies receive citizens in the regions and take measures to positively resolve their appeals, petitions and complaints on various issues according to the instructions and recommendations of the president of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev. In accordance with the reception schedule, the Minister of Agriculture of the Republic of Azerbaijan Majnun Mammadov received citizens from Shaki, Gakh, Balakan, Ujar, Zardab, Shamakhi, Ismayilli, Bilasuvar and other districts, as well as from Baku city on October 11-12 in the administrative building of the Shaki State Agricultural Development Center (SADC), heard their appeals and considered their applications and complaints.
Before the reception, Minister Majnun Mammadov and Head of Shaki District Executive Authority Elkhan Usubov visited the monument to National Leader Heydar Aliyev erected in the center of the city, laid fresh flowers in front of him and paid tribute to his memory.
Then the Minister got acquainted with the conditions created in the administrative building of Shaki SADC.
At the reception held with the participation of the heads of departments and subordinate bodies of the ministry, citizens' appeals were mainly related to subsidies to farmers, providing loans on preferential terms, providing agricultural machinery and farm water, providing jobs in accordance with qualifications, compensation for damage caused during an insured event and other issues. Minister Majnun Mammadov carefully listened to the appeal of each citizen and gave relevant instructions for a comprehensive study of the issues raised and their solution in a short time in accordance with the requirements of the legislation. Some of the appeals of citizens were resolved on the spot, and some of the issues raised were taken under control for investigation. Appeals not related to the scope of activity of the Ministry were registered for delivery to the relevant bodies. During the meeting with citizens, the Minister stressed that the orders signed by the head of state on the development of Agriculture will contribute to the improvement of the well-being of agricultural producers and the development of this sphere in our country. Citizens who arrived at the reception expressed their gratitude to President Ilham Aliyev for the attention and care shown.
Minister Majnun Mammadov met with Agricultural Development Volunteers and presented certificates to a group of volunteers distinguished by their active activity.
In the building of Shaki SADC, the Mobile Service Group of the Agro Services Agency organized a mobile service for mechanizers. For driving tractors and other mechanical vehicles, the validity period of which expired during the service, the driver's licenses of the mechanizers were replaced with new ones. The "Mobile Service" group will continue its activities throughout the day. Minister Majnun Mammadov was interested in the process of organizing the mobile service, listened to the appeals of the mechanics and gave the necessary recommendations.