Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyevin 2008-ci ildə imzaladığı Fərmana əsasən hər il 1 noyabr tarixi Azərbaycanda Kənd Təsərrüfatı İşçiləri Günü kimi qeyd olunur. Peşə bayramı münasibətilə Kənd Təsərrüfatı Nazirliyinin kollektivi Fəxri Xiyabanda Ümummilli Lider Heydər Əliyevin xatirəsini yad edib, məzarı önünə əklil qoyublar. Daha sonra görkəmli oftalmoloq-alim, akademik Zərifə Əliyevanın xatirəsi ehtiramla anılıb, məzarı üzərinə gül dəstələri düzülüb.
Sonra Nazirliyin rəhbərliyi və kollektivi Şəhidlər xiyabanında Azərbaycanın suverenliyi və ərazi bütövlüyü uğrunda canlarından keçmiş qəhrəman Vətən övladlarının xatirəsini yad edib, məzarları önünə güllər düzüblər.

1st of November is annually celebrated as the day of agricultural workers in Azerbaijan according to the order signed by the president of the Republic of Azerbaijan Mr. Ilham Aliyev in 2008. On the occasion of the professional holiday, the staff of the Ministry of Agriculture commemorated National Leader Heydar Aliyev in the Alley of Honor and laid a wreath at his grave. Later, the memory of the prominent ophthalmologist, academician Zarifa Aliyeva was honored and flowers were laid on her grave.
Then the leadership and staff of the Ministry commemorated the heroic sons of the Motherland who gave their lives for the sovereignty and territorial integrity of Azerbaijan in the Alley of Martyrs and laid flowers at their graves.