Nazir Məcnun Məmmədov Ağsuda vətəndaşları qəbul edib, fermerlərlə görüşüb
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevin tapşırıq və tövsiyələrinə əsasən, mərkəzi icra hakimiyyəti orqanlarının rəhbərləri bölgələrdə vətəndaşların qəbulunu keçirir, onların müxtəlif məsələlərlə bağlı müraciətlərinin, ərizə və şikayətlərinin müsbət həll olunması üçün tədbirlər görürlər. Tərtib edilən qəbul cədvəlinə müvafiq olaraq Azərbaycan Respublikasının kənd təsərrüfatı naziri Məcnun Məmmədov 24 noyabr tarixində Ağsu Dövlət Aqrar İnkişaf Mərkəzinin (DAİM) inzibati binasında Ağsu,  Ağdam, Goranboy, Göyçay, Xocavənd, Qobustan, Lənkəran, Saatlı, Şamaxı, Şəki, Tərtər  və digər rayonlardan, eləcə də Bakı və Gəncə şəhərlərindən olan vətəndaşları qəbul edib, onların müraciətlərini dinləyib, ərizə və şikayətlərinə baxıb.
Qəbuldan öncə nazir Məcnun Məmmədov və Ağsu rayon icra hakimiyyətinin başçısı Rövşən Bağırov şəhərin mərkəzində ucaldılan Ümummilli Lider Heydər Əliyevin abidəsini ziyarət edib, önünə tər çiçəklər qoyaraq xatirəsini ehtiramla yad ediblər.
Nazirliyin idarə və tabeli qurumlarının rəhbərlərinin iştirakı ilə keçirilən qəbulda vətəndaşların müraciətləri əsasən fermerlərə subsidiya, güzəştli şərtlərlə kreditlərin verilməsi, təsərrüfat suyu ilə təminat, ixtisasa uyğun işlə təmin edilmə, sığorta hadisəsi zamanı dəymiş ziyanın ödənilməsi, texnika ilə təminat, torpaq sahəsinin ayrılması  və digər məsələlərlə bağlı olub. Nazir Məcnun Məmmədov hər bir vətəndaşın müraciətini diqqətlə dinləyib, qaldırılan məsələlərin hərtərəfli öyrənilməsi və qanunvericiliyin tələblərinə uyğun qısa müddətdə həll edilməsi üçün müvafiq tapşırıqlar verib. Vətəndaşların müraciətlərinin bir qismi yerində həllini tapıb, qaldırılan bəzi məsələlər isə araşdırılması üçün nəzarətə götürülüb. Nazirliyin fəaliyyət dairəsinə aid olmayan müraciətlər müvafiq qurumlara çatdırılmaq üçün qeydiyyata alınıb. Nazir vətəndaşlarla görüş zamanı dövlət başçısının kənd təsərrüfatının inkişafı ilə bağlı imzaladığı sərəncamların kənd təsərrüfatı istehsalçılarının rifah halının yaxşılaşdırılmasına və ölkəmizdə bu sahənin inkişafına təkan verəcəyini vurğulayıb. Qəbula gələn vətəndaşlar göstərilən diqqət və qayğıya görə Prezident İlham Əliyevə minnətdarlıqlarını bildiriblər.

Heads of Central Executive Bodies receive citizens in the regions and take measures to positively resolve their appeals, petitions and complaints on various issues according to the instructions and recommendations of the president of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev. In accordance with the reception schedule, the minister of Agriculture of the Republic of Azerbaijan Majnun Mammadov received citizens from AGSU, Agdam, Goranboy, Goychay, Khojavand, Gobustan, Lankaran, Saatli, Shamakhi, Shaki, Tartar and other regions, as well as Baku and Ganja cities in the administrative building of the Agsu State Agricultural Development Center (SADC) on November 24, heard their appeals and considered their applications and complaints.
Before the reception, Minister Majnun Mammadov and head of Agsu district executive authority Rovshan Bagirov visited the monument to National Leader Heydar Aliyev, erected in the center of the city, laid fresh flowers in front of him and paid tribute to his memory.
At the reception held with the participation of the heads of departments and subordinate bodies of the ministry, citizens ' appeals were mainly related to subsidies to farmers, granting loans on preferential terms, provision of farm water, employment in accordance with the specialty, compensation of damage caused during an insured event, provision of equipment, allocation of land and other issues. Minister Majnun Mammadov carefully listened to the appeal of each citizen and gave relevant instructions for a comprehensive study of the issues raised and their solution in a short time in accordance with the requirements of the legislation. Some of the citizens ' appeals were resolved on the spot, and some of the issues raised were taken under control for investigation. Appeals not related to the scope of activity of the ministry were registered for delivery to the relevant bodies. During the meeting with citizens, the minister stressed that the orders signed by the head of state on the development of Agriculture will contribute to the improvement of the well-being of agricultural producers and the development of this sphere in our country. Citizens who arrived at the reception expressed their gratitude to President Ilham Aliyev for the attention and care shown.