Kənd təsərrüfatı naziri Məcnun Məmmədov Özbəkistanın Azərbaycandakı fövqəladə və səlahiyyətli səfiri Bahrom Aşrafxanovla görüşüb.
Qonaqları salamlayan kənd təsərrüfatı naziri Məcnun Məmmədov bildirib ki, ölkələrimiz arasında mövcud olan sıx dostluq əlaqələri bütün sahələrdə olduğu kimi, kənd təsərrüfatı sahəsində də əməkdaşlığı inkişaf etdirməyə imkan verir. Azərbaycanda aqrar sektora dövlət dəstəyi barədə qonağa məlumat verən nazir bildirib ki, Azərbaycan Özbəkistanla aqrar sahədə əməkdaşlığı genişləndirməkdə maraqlıdır.
Görüşdə Azərbaycan ilə Özbəkistan arasında aqrar sahədə hüquq-müqavilə bazasının gücləndirilməsi, kənd təsərrüfatı və qida məhsullarının ticarət dövriyyəsinin artırılması, kənd təsərrüfatı sahəsində ən müasir texnologiyaların transferi, aqrar sektorda elmi-tədqiqat və təhsil sahələrində təcrübə proqramlarının həyata keçirilməsi, aqrar sığorta mexanizminin tətbiqinə dair təcrübə mübadiləsi aparılması və digər məsələlər müzakirə olunub. Özbəkistanın pambıqçılıq və ipəkçilik sahəsində böyük təcrübəyə malik olduğunu deyən nazir hər iki ölkə mütəxəssislərinin bu istiqamətlərdə davamlı təcrübə mübadiləsi apardıqlarını vurğulayıb.

Minister of Agriculture Majnun Mammadov met with Extraordinary and Plenipotentiary of Uzbekistan Ambassador to Azerbaijan Bahrom Ashrafkhanov.
Welcoming the guests, Minister of Agriculture Majnun Mammadov mentioned that close friendly relations between our countries allow to develop cooperation in the agricultural field as well as in all spheres. Informing the guests about state support for the agrarian sector in Azerbaijan, the Minister emphasized that Azerbaijan is interested in expanding cooperation with Uzbekistan in the agricultural sector.
At the meeting, the pariies discussed the strengthening of the legal and contractual base between Azerbaijan and Uzbekistan in the agrarian sector, increasing the trade turnover of agricultural and food products, the transfer of the most modern technologies in the agricultural sector, the implementation of internship programs in the fields of research and education in the agrarian sector, the exchange of experience. Noting that Uzbekistan has extensive experience in the field of cotton growing and sericulture, the Minister stressed that experts from both countries constantly exchange experience in these areas.