Kənd Təsərrüfatı Nazirliyində Azərbaycanda səfərdə olan Almaniyanın aqrar sahədə fəaliyyət göstərən ixtisaslaşmış şirkətlərinin, bank və maliyyə təşkilatlarının nümayəndələri ilə görüş keçirilib.
Qonaqları salamlayan kənd təsərrüfatı naziri Məcnun Məmmədov ölkəmizdə qeyri-neft sektorunun inkişafında kənd təsərrüfatının rolu, kənd təsərrüfatı sahəsində həyata keçirilən islahatlar, əldə olunmuş nailiyyətlər, fermerlərə göstərilən dövlət dəstəyi, ölkəmizdə mövcud olan əlverişli investisiya mühiti, biznes üçün yaradılmış liberal bazar iqtisadiyyatı, eləcə də aqrar sahənin inkişafı üçün müəyyən edilmiş strateji hədəflər barədə görüş iştirakçılarına ətraflı məlumat verib.
Bildirilib ki, kənd təsərrüfatı sahəsində qabaqcıl təcrübələrin ölkəmizdə tətbiqi məqsədilə aqrar sahədə ixtisaslaşmış şirkətlərlə əməkdaşlıq davam etdirilir. Görüş iştirakçıları kənd təsərrüfatı sahəsində ən müasir texnologiyaların transferi, aqrar sahədə istehsalın avtomatlaşdırılması, kənd təsərrüfatı texnikaları, ehtiyat hissələri, texnoloji avadanlıqlar, gübrə təminatı, heyvandarlıq sahəsində əməkdaşlıq məsələlərini müzakirə ediblər.

A meeting was held with representatives of German companies specializing in agriculture
The Ministry of Agriculture held a meeting with representatives of German specialized companies operating in the agrarian sector, banking and financial organizations, who are on a visit to Azerbaijan.
Welcoming the guests, Minister of Agriculture Majnun Mammadov gave detailed information to the meeting participants about the role of agriculture in the development of the non-oil sector in our country, reforms implemented in the field of agriculture, achievements, state support to farmers, favorable investment climate in our country, liberal market economy created for business, as well as strategic goals for the development
It was noted that cooperation with companies specializing in agriculture continues in order to apply the best practices in the field of Agriculture in our country. The participants of the meeting discussed the issues of cooperation in the field of transfer of the most modern technologies in the field of Agriculture, automation of production in the agricultural sector, agricultural machinery, spare parts, technological equipment, fertilizer supply, livestock.