Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevin tapşırıq və tövsiyələrinə əsasən, mərkəzi icra hakimiyyəti orqanlarının rəhbərləri bölgələrdə vətəndaşların qəbulunu keçirir, onların müxtəlif məsələlərlə bağlı müraciətlərinin, ərizə və şikayətlərinin müsbət həll olunması üçün tədbirlər görürlər. Tərtib edilən qəbul cədvəlinə müvafiq olaraq Azərbaycan Respublikasının kənd təsərrüfatı naziri Məcnun Məmmədov 7 mart tarixində Saatlı Dövlət Aqrar İnkişaf Mərkəzinin (DAİM) inzibati binasında Ağdam, Ağstafa, Beyləqan, Bərdə, Biləsuvar, Füzuli, İmişli, Neftçala, Saatlı, Sabirabad, Şabran, Şamaxı, Şəki, Tərtər və digər rayonlardan olan vətəndaşları qəbul edib, onların müraciətlərini dinləyib, ərizə və şikayətlərinə baxıb.
Qəbuldan öncə nazir Məcnun Məmmədov və Saatlı Rayon İcra Hakimiyyətinin başçısı Elmir Bağırov şəhərin mərkəzində ucaldılan Ümummilli Lider Heydər Əliyevin abidəsini ziyarət edib, önünə tər çiçəklər qoyaraq xatirəsini ehtiramla yad ediblər.
Nazirliyin idarə və tabeli qurumlarının rəhbərlərinin iştirakı ilə keçirilən qəbulda vətəndaşların müraciətləri əsasən fermerlərə subsidiya, ixtisasa uyğun işlə təmin edilmə, dövlət qulluğuna qəbul qaydaları, dəymiş ziyanın ödənilməsi, texnika ilə təminat, torpaq sahəsinin ayrılması, pay torpağının zəbt olunması, təsərrüfat suyu ilə təminat, pambıq şirkətlərinin müqavilə bağlamaması və digər məsələlərlə bağlı olub. Nazir Məcnun Məmmədov hər bir vətəndaşın müraciətini diqqətlə dinləyib, qaldırılan məsələlərin hərtərəfli öyrənilməsi və qanunvericiliyin tələblərinə uyğun qısa müddətdə həll edilməsi üçün müvafiq tapşırıqlar verib. Vətəndaşların müraciətlərinin bir qismi yerində həllini tapıb, qaldırılan bəzi məsələlər isə araşdırılması üçün nəzarətə götürülüb. Nazirliyin fəaliyyət dairəsinə aid olmayan müraciətlər müvafiq qurumlara çatdırılması üçün qeydiyyata alınıb. Nazir vətəndaşlarla görüş zamanı dövlət başçısının kənd təsərrüfatının inkişafı ilə bağlı imzaladığı sərəncamların kənd təsərrüfatı istehsalçılarının rifah halının yaxşılaşdırılmasına və ölkəmizdə bu sahənin inkişafına təkan verəcəyini vurğulayıb. Qəbula gələn vətəndaşlar göstərilən diqqət və qayğıya görə Prezident İlham Əliyevə minnətdarlıqlarını bildiriblər.
Saatlı DAİM-in binasında Aqrar Xidmətlər Agentliyinin Səyyar Xidmət Qrupu mexanizatorlar üçün səyyar xidmət təşkil edib. Xidmət zamanı etibarlılıq müddəti bitən traktor və digər mexaniki nəqliyyat vasitələrini idarə etmək üçün mexanizatorların sürücülük vəsiqələri yeniləri ilə əvəz edilib. “Səyyar Xidmət” qrupu öz fəaliyyətini gün ərzində davam etdirəcək. Nazir Məcnun Məmmədov səyyar xidmətin təşkili prosesi ilə maraqlanıb, mexanizatorların müraciətlərini dinləyib, lazımi tövsiyələrini verib.

According to the instructions and recommendations of the President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev, the Heads of Central Executive Bodies receive citizens in the regions and take measures to positively resolve their appeals, petitions and complaints on various issues. According to the reception schedule, Minister of Agriculture of the Republic of Azerbaijan Majnun Mammadov received citizens from Agdam, Agstafa, Beylagan, Barda, Bilasuvar, Fuzuli, Imishli, Neftchala, Saatli, Sabirabad, Shabran, Shamakhi, Shaki, Tartar and other regions in the administrative building of the Saatli State Agricultural Development Center (SADC) on March 7, listened to their appeals and considered their applications and complaints.
Before the reception, Minister Majnun Mammadov and Head of Saatli District Executive Authority Elmir Baghirov visited the monument to national leader Heydar Aliyev, erected in the center of the city, laid fresh flowers in front of him and paid tribute to his memory.
At the reception held with the participation of the heads of departments and subordinate bodies of the ministry, citizens ' appeals were mainly related to subsidies to farmers, employment in accordance with qualifications, rules for admission to the civil service, compensation of damage, equipment, allocation of land, seizure of share land, provision of farm water, failure of cotton companies to sign contracts and other issues. Minister Majnun Mammadov carefully listened to the appeal of each citizen and gave relevant instructions for a comprehensive study of the issues raised and their solution in a short time in accordance with the requirements of the legislation. Some of the citizens ' appeals were resolved on the spot, and some of the issues raised were taken under control for investigation. Appeals not related to the scope of activity of the ministry were registered for delivery to the relevant bodies. During the meeting with citizens, the minister stressed that the orders signed by the head of state on the development of Agriculture will contribute to the improvement of the well-being of agricultural producers and the development of this sphere in our country. Citizens who arrived at the reception expressed their gratitude to President Ilham Aliyev for the attention and care shown.
In the building of Saatli SADC, the Mobile Service Group of the Agro Services Agency organized a mobile service for mechanizers. For driving tractors and other mechanical vehicles, the validity period of which expired during the service, the driver's licenses of the mechanizers were replaced with new ones. The "mobile service" group will continue its activities throughout the day. Minister Majnun Mammadov was interested in the process of organizing the mobile service, listened to the appeals of the mechanics and gave the necessary recommendations.