Nazir Məcnun Məmmədov “Yüksəliş” müsabiqəsinin qalibləri Faiq Hüseynov və Vüqar Mamedovla görüşüb
Azərbaycan Respublikasının kənd təsərrüfatı naziri Məcnun Məmmədov Mentorluq proqramı çərçivəsində üçüncü “Yüksəliş” müsabiqəsinin qalibləri Faiq Hüseynov və Vüqar Mamedovla görüşüb.
Görüşdə müsabiqə qaliblərinə dövlət qurumu idarəçiliyində qərarların verilməsi, strateji layihələrin icrası, ictimaiyyətlə əlaqələrin qurulması istiqamətində məlumatlılıq və bilik-bacarıqların artırılması ilə bağlı fikir mübadiləsi aparılıb.
Qeyd edək ki, “Yüksəliş” müsabiqəsi Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyevin 26 iyul 2019-cu il tarixində imzaladığı Sərəncamla təsis olunub. Müsabiqə qalibləri mentorlar tərəfindən birillik fərdi inkişaf planı və özünüinkişaf üçün 20 min manat məbləğində pul mükafatı əldə edirlər.

Minister Majnun Mammadov met with Faig Huseynov and Vugar Mamedov, winners of the competition called "Yuksalish"
02 August 2024
Minister of Agriculture of the Republic of Azerbaijan Majnun Mammadov met with the winners of the third “Yuksalish” competition Faig Huseynov and Vugar Mamedov within the framework of the mentoring program.
At the meeting, the winners of the competition were exchanged views on making decisions in the management of state institutions, implementation of strategic projects, raising awareness and knowledge-skills in the direction of establishing public relations.
It should be noted that the competition “Yuksalish” was established by the order signed by the president of the Republic of Azerbaijan Mr. Ilham Aliyev on July 26, 2019. The winners of the competition receive a cash prize in the amount of 20 thousand Manats for a one-year personal development plan and self-development by mentors.