Aqrar Sahə İşçilərinin Həmkarlar İttifaqı Birliyi və Aqrar Xidmətlər Agentliyinin elan etdiyi müsabiqəyə yekun vurulub.
Müsabiqənin yekunlarına həsr olunmuş tədbirdə çıxış edən Aqrar Xidmətlər Agentliyinin sədri Sərdar Hacıyev və Aqrar Sahə İşçilərinin Həmkarlar İttifaqı Birliyinin sədri Fuad Məmmədov 1 noyabr - Kənd Təsərrüfatı İşçiləri Günü münasibətilə əməkdaşları təbrik ediblər. Qeyd olunub ki, müsabiqənin məqsədi əmək fəaliyyətinin səmərəliliyinin yüksəldilməsi üçün stimulların yaradılması, işçilərin sosial müdafiəsi, peşəkar əmək fəaliyyətində özünü doğruldan mütəxəssislərin üzə çıxarılması və ruhlandırılmasından ibarətdir. Seçim zamanı yüksək peşə hazırlığı, əmək intizamı və cari ildə əldə olunan nəticələr nəzərə alınıb.
Tədbirin sonunda 1 noyabr - Kənd Təsərrüfatı İşçiləri Günü ilə bağlı müsabiqənin qalibləri elan edilib. Laboratoriya, Ekspertiza və Sertifikatlaşdırma Mərkəzinin Mərkəzi laboratoriyasının Toxum analizləri şöbəsinin müdiri Niftəliyev Şirvan Qüdrət oğlu ilin ən yaxşı aqronomu (toxumçuluq üzrə), Laboratoriya, Ekspertiza və Sertifikatlaşdırma Mərkəzinin Şəki Regional Mərkəzinin Torpaq, su, bitki və gübrə analizləri şöbəsinin baş aqrokimyaçısı Rəsulzadə Aygün Tahir qızı ilin ən yaxşı aqrokimyaçısı, Laboratoriya, Ekspertiza və Sertifikatlaşdırma Mərkəzinin Quba Regional Mərkəzinin direktoru Babaşov Elxan Oktay oğlu ilin ən yaxşı aprobatoru, Aqrar Təlim Mərkəzinin Monitorinq və qiymətləndirmə şöbəsinin mütəxəssisi Tapdıqlı Kənan Durhəsən oğlu ilin ən yaxşı təlimçisi, Bitki Mühafizəsi və Fumiqasiya (zərərsizləşdirmə) Mərkəzinin Balakən regional Mərkəzinin rəisi Səfərli Turac Bəxtiyar oğlu ilin ən yaxşı aqronomu (bitki mühafizəsi üzrə), Bitki Mühafizəsi və Fumiqasiya (zərərsizləşdirmə) Mərkəzinin baş mühəndisi Əhmədov Hacıağa Əhməd oğlu ilin ən yaxşı fumiqasiya mütəxəssisi, Heyvan Sağlamlığı və Baytarlıq Xidmətləri Mərkəzinin Heyvan xəstəlikləri şöbəsinin müdiri İbrahimov Yusif Süleyman oğlu ilin ən yaxşı baytar həkimi nominasiyası üzrə qalib elan ediliblər.

The competition announced by the Union of Trade Unions of Agrarian Sector Workers and the agency for Agrarian Services has ended.
Chairman of the Agrarian Services Agency Sardar Hajiyev and chairman of the Trade Union of Agrarian Sector Workers Fuad Mammadov congratulated the employees on November 1 - the day of Agricultural Workers. It was noted that the purpose of the competition is to create incentives to increase the efficiency of labor activity, social protection of employees, reveal and inspire specialists who justify themselves in professional labor activity. During the selection, high professional training, labor discipline and the results achieved in the current year were taken into account.
At the end of the event, the winners of the competition on November 1 - the day of agricultural workers were announced. Head of the Seed Analysis Department of the Central Laboratory of the laboratory, expertise and Certification Center Niftaliyev Shirvan Gudrat is the best agronomist of the year (on seed production), chief agrochemist of the soil, water, plant and fertilizer Analysis Department of the Sheki Regional Center of the laboratory, expertise and Certification Center Rasulzadeh Aygun Tahir is the best agrochemist of the year, Specialist of Monitoring and Evaluation Department of Agrarian Training Center Tapdigli Kanan Durhasan is the best trainer of the year, head of Balakan Regional Center of Plant Protection and Fumigation (neutralization) Center Safarli Turaj Bakhtiyar is the best agronomist of the year, Chief Engineer of Plant Protection and fumigation (neutralization) Center Ahmadov Hajiaga Ahmadis the best fumigation specialist, Ibrahimov Yusif Suleyman, head of the Department of Animal Diseases of the Center for Animal Health and Veterinary Services, was named the winner in the nomination of the best veterinarian of the year.