“Yaşıl zona”da fəaliyyət göstərən Kənd Təsərrüfatı Nazirliyinin pavilyonunda noyabrın 22-dək təqdimatlar keçiriləcək
Kənd təsərrüfatı naziri Məcnun Məmmədov BMT-nin İqlim Dəyişmələri üzrə Çərçivə Konvensiyasının Tərəflər Konfransının Bakıda keçirilən 29-cu sessiyası (COP29) çərçivəsində “Yaşıl zona” da fəaliyyət göstərən Kənd Təsərrüfatı Nazirliyinin pavilyonunu ziyarət edib.
Pavilyonda Kənd Təsərrüfatı Nazirliyi və tabeli qurumlarının fəaliyyətini əks etdirən materiallar sərgilənir, aqrar sahədə həyata keçirilən tədbirlər, o cümlədən kənd təsərrüfatı sahəsində tətbiq olunan innovativ yeniliklər və həllər, iqlim dəyişikliyinin təsirlərinin minimuma endirilməsi üçün görülən işlər, məhsuldarlığın ölçülməsi üzrə yığım izləmə sistemi, məhsul itkisinin qarşısını almaq və resurslardan səmərəli istifadə üçün preventiv tədbirlər, bu sahədə aparılan elmi tədqiqat işləri və digər istiqamətlərdə müxtəlif təqdimatlar edilir.

Presentations will be held at the pavilion of the Ministry of Agriculture operating in the "Green Zone" until November 22.
Minister of Agriculture Majnun Mammadov visited the pavilion of the Ministry of Agriculture operating in the "Green Zone" within the framework of the 29th session of the Conference of the Parties to the UN Framework Convention on Climate Change (COP29) held in Baku.
Materials reflecting the activities of the Ministry of Agriculture and its subordinate institutions are exhibited in the pavilion, measures implemented in the agrarian field, including innovative innovations and solutions applied in the field of agriculture, work done to minimize the effects of climate change, harvest tracking system for measuring productivity, prevention of crop loss preventive measures for purchasing and efficient use of resources, scientific research works conducted in this field and various presentations are made in other directions.