Kənd təsərrüfatı naziri Məcnun Məmmədov İordaniya Haşimilər Krallığının Azərbaycandakı fövqəladə və səlahiyyətli səfiri Ömər Bərəkət əl-Nahar ilə görüşüb.
Qonaqları salamlayan kənd təsərrüfatı naziri Məcnun Məmmədov bildirib ki, ölkələrimiz arasında mövcud olan sıx dostluq əlaqələri bütün sahələrdə olduğu kimi, kənd təsərrüfatı sahəsində də əməkdaşlığı inkişaf etdirməyə imkan verir. Azərbaycanda aqrar sektora dövlət dəstəyi barədə qonağa məlumat verən nazir bildirib ki, ölkəmiz İordaniya aqrar sahədə əməkdaşlığı genişləndirməkdə maraqlıdır.
Tərəflər Azərbaycan ilə İordaniya arasında aqrar sahədə hüquq-müqavilə bazasının gücləndirilməsi, iki ölkə arasında kənd təsərrüfatı sahəsində birgə İşçi Qrupun yaradılması, kənd təsərrüfatı və qida məhsullarının ticarət dövriyyəsinin artırılması, İordaniyadan olan sahibkarların Azərbaycan Beynəlxalq Kənd Təsərrüfatı Sərgisində ("Caspian Agro") iştirakı və digər məsələləri müzakirə ediblər. Vurğulanıb ki, iki ölkə arasında kənd təsərrüfatı sahəsində qarşılıqlı əlaqələrin genişləndirilməsi üçün böyük potensial mövcuddur.

Minister Majnun Mammadov met with Jordan's Ambassador to Azerbaijan
Minister of Agriculture Majnun Mammadov met with Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Hashemite Kingdom of Jordan to Azerbaijan Omar Barakat al-Nahar.
Welcoming the guests, Minister of Agriculture Majnun Mammadov said that close friendly relations between our countries allow to develop cooperation in the field of agriculture as well as in all spheres. Informing the guest about state support for the agrarian sector in Azerbaijan, the minister said that Jordan is interested in expanding cooperation in the agrarian sector.
The parties discussed the strengthening of the legal and contractual base between Azerbaijan and Jordan in the agrarian sector, the creation of a Joint Working Group between the two countries in the field of agriculture, increasing the trade turnover of agricultural and food products, the participation of entrepreneurs from Jordan in the Azerbaijan International Agricultural Exhibition ("Caspian Agro") and other issues. It was emphasized that there is great potential for the expansion of mutual relations between the two countries in the field of Agriculture.