Prezident İlham Əliyevin Sərəncamı ilə təltif olunmuş Kənd Təsərrüfatı Nazirliyinin əməkdaşları və fermerlərə orden və medallar təqdim edilib
29 Dekabr 2024
Azərbaycan Respublikası Prezidenti cənab İlham Əliyevin 2024-cü il 31 oktyabr tarixli “Azərbaycan Respublikasında kənd təsərrüfatının inkişafında xidmətləri olan bir qrup şəxsin təltif edilməsi haqqında” Sərəncamına əsasən təltif olunmuş Nazirlik əməkdaşları və fermerlərə orden və medallar təqdim olunub.
Orden və medalların təqdim olunmasına həsr olunmuş tədbirdə çıxış edən Azərbaycan Respublikasının kənd təsərrüfatı naziri Məcnun Məmmədov bildirib ki, aqrar sahənin daha da inkişafı məqsədlə dövlət tərəfindən çox böyük dəstək tədbirləri həyata keçirilir. Nazir bu gün aqrar sahədə əldə edilən uğurlar və nəticələrin Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyev tərəfindən çox yüksək qiymətləndirildiyini bildirib. Qeyd olunub ki, aqrar sahədə çalışan şəxslərə ölkə başçısı tərəfindən daim böyük qayğı göstərilir. 31 oktyabr 2024-cü il tarixli Sərəncamla kənd təsərrüfatının inkişafında xidmətləri olan bir qrup şəxsin təltif edilməsi onların əməyinə verilən yüksək dəyərdir.
Dövlət başçısının kənd təsərrüfatı sektorunda çalışan 37 nəfəri orden və medallarla təltif etdiyini xatırladan nazir Məcnun Məmmədov göstərdiyi yüksək diqqət və qayğıya görə aqrar sektorda çalışan insanlar adından Prezident İlham Əliyevə minnətdarlığını bildirib.
Prezidentin imzaladığı sərəncamla təltif olunan Nazirlik əməkdaşları və fermerlər verdiyi dəyərə görə dövlət başçısına təşəkkür ediblər.

Orders and medals were presented to employees of Ministry of Agriculture and farmers, who were awarded by the Order of President Ilham Aliyev
29 December 2024
Orders and medals were presented to Ministry employees and farmers awarded in accordance with the Order of the president of the Republic of Azerbaijan Mr. Ilham Aliyev “On awarding a group of persons who have contributed to the development of Agriculture in the Republic of Azerbaijan” dated October 2024, 31.
Speaking at the event dedicated to the presentation of orders and medals, Minister of Agriculture of the Republic of Azerbaijan Majnun Mammadov said that great support measures are being taken by the state for the further development of the agrarian sector. The minister said that the successes and results achieved today in the agrarian sector are highly appreciated by the president of the Republic of Azerbaijan Mr. Ilham Aliyev. It was noted that the head of the country always takes great care of people working in the agrarian sector. By Order of October 31, 2024, the awarding of a group of persons who have contributed to the development of agriculture is a high value given to their work.
Recalling that the head of state awarded orders and medals to 37 people working in the agricultural sector, Minister Majnun Mammadov thanked President Ilham Aliyev on behalf of people working in the agricultural sector for his high attention and care.
Employees of the Ministry and farmers awarded with the order signed by the president thanked the head of state for his value.