Kənd təsərrüfatı naziri Məcnun Məmmədov bölgələrdə fəaliyyət göstərən şərab istehsalı və quşçuluq müəssisələrinin fəaliyyəti ilə tanış olub.
İsmayıllı rayonunda “İsmayıllı şərab-2” MMC, Şəkidə “Az-Abrau” MMC, Gəncə şəhərində “Gəncə şərab-1” MMC və Göygöl rayonunda “Göygöl şərab zavodu” MMC şərab istehsalı müəssisələrinə baş çəkən nazirə müəssisələrin mövcud vəziyyəti, istehsalda istifadə olunan texnoloji avadanlıqlar və istehsal olunan məhsullar, rəqabətə davamlı şərab istehsalının artırılması, xarici bazarlara məhsul ixracı imkanları barədə məlumat verilib.
Görüşlərdə şərab ixracının artırılması istiqamətində görülən işlər və atılacaq addımlar müzakirə olunub, qabaqcıl təcrübənin digər istehsalçılara ötürülməsi, bu sahədə kadr potensialının gücləndirilməsi, Azərbaycan Dövlət Aqrar Universitetinin şərab istehsalı müəssisələri ilə əməkdaşlıq imkanları barədə fikir mübadiləsi aparılıb.
Daha sonra nazir Məcnun Məmmədov Ucar rayonunda fəaliyyət göstərən “Azerbaijan Poultry Company” MMC-yə baş çəkib, müəssisənin mövcud vəziyyəti ilə tanış olub. Nazirə müəssisədə görülən işlər barədə məlumat verilib, istehsal prosesinin daha da təkmilləşdirilməsi, quş əti istehsalında müasir texnologiyaların tətbiqi məsələləri müzakirə edilib.

Minister of Agriculture Majnun Mammadov got acquainted with the activities of wine production and poultry enterprises operating in the regions.
Visiting “Ismayilli Sharab-2” LLC in Ismayilli region, “Az-Abrau” LLC in Sheki, “Ganja sharab-1” LLC in Ganja city and “Goygol winery” LLC in Goygol district, Minister was informed about the current state of the enterprises, technological equipment and products used in production, increasing competitive wine production, opportunities for exporting products to foreign markets.
At the meetings, work done to increase wine exports and the steps to be taken were discussed, the exchange of views on the transfer of best experience to other producers, strengthening the human resources potential in this area, opportunities for cooperation with wine production enterprises of the Azerbaijan State Agricultural University was held.
Then, Minister Majnun Mammadov visited “Azerbaijan Poultry Company” LLC operating in Ujar district and got acquainted with the current state of the enterprise. Minister was cognizant of the work done at the enterprise, the issues of further improvement of the production process and the introduction of modern technologies in the production of poultry meat were discussed.