Nazir Məcnun Məmmədov Tərtərdə vətəndaşları qəbul edib
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevin tapşırıq və tövsiyələrinə əsasən, mərkəzi icra hakimiyyəti orqanlarının rəhbərləri bölgələrdə vətəndaşların qəbulunu keçirir, onların müxtəlif məsələlərlə bağlı müraciətlərinin, ərizə və şikayətlərinin müsbət həll olunması üçün tədbirlər görürlər. Tərtib edilən qəbul cədvəlinə müvafiq olaraq Azərbaycan Respublikasının kənd təsərrüfatı naziri Məcnun Məmmədov oktyabrın 24-də Tərtər Dövlət Aqrar İnkişaf Mərkəzinin inzibati binasında Tərtər, Şuşa, Ağdam, Ağcabədi, Bərdə, Füzuli və Xocavənd rayonlarından olan vətəndaşları qəbul edib, onların müraciətlərini dinləyib, ərizə və şikayətlərinə baxıb.
Qəbuldan öncə nazir Məcnun Məmmədov və Tərtər Rayon İcra Hakimiyyətinin başçısı Müstəqim Məmmədov Ümummilli Lider Heydər Əliyevin abidəsini ziyarət edib, önünə tər çiçəklər qoyaraq xatirəsini ehtiramla yad ediblər.
Nazirliyin idarə və tabeli qurumlarının rəhbərlərinin iştirakı ilə keçirilən qəbulda vətəndaşların müraciətləri əsasən işlə təmin olunma, subsidiyaların verilməsi, torpaq sahəsinin ayrılması, dəymiş zərərə görə sığorta ödənişləri, isgaldan azad edilmis ərazilərdə torpaq sahəsinin ayrılması, güzəştli şərtlərlə kredit ayrılması, suvarma suyu ilə təminat və digər məsələlərlə bağlı olub. Nazir Məcnun Məmmədov hər bir vətəndaşın müraciətini diqqətlə dinləyib, qaldırılan məsələlərin hərtərəfli öyrənilməsi və qanunvericiliyin tələblərinə uyğun qısa müddətdə həll edilməsi üçün müvafiq tapşırıqlar verib. Vətəndaşların müraciətlərinin bir qismi yerindəcə həllini tapıb, qaldırılan bəzi məsələlər isə araşdırılması üçün nəzarətə götürülüb. Nazirliyin fəaliyyət dairəsinə aid olmayan müraciətlər müvafiq qurumlara çatdırılmaq üçün qeydiyyata alınıb. Nazir vətəndaşlarla görüş zamanı dövlət başçısının kənd təsərrüfatının inkişafı ilə bağlı imzaladığı sərəncamların kənd təsərrüfatı istehsalçılarının rifah halının yaxşılaşdırılmasına və ölkəmizdə bu sahənin inkişafına təkan verəcəyini vurğulayıb. Qəbula gələn vətəndaşlar göstərilən diqqət və qayğıya görə Prezident İlham Əliyevə minnətdarlıqlarını bildiriblər.
Daha sonra nazir Məcnun Məmmədov  Aqrar İnkişaf Könüllüləri ilə görüşüb, aktiv fəaliyyəti ilə fərqlənən bir qrup könüllüyə sertifikatlar təqdim edib.

In accordance with the instructions and recommendations of the President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev, the heads of central executive bodies hold receptions of citizens in the regions, take measures to positively resolve their appeals, petitions and complaints on various issues. In accordance with the drawn up reception schedule, on October 24, the Minister of Agriculture of the Republic of Azerbaijan Majnun Mammadov received citizens from Tartar, Shusha, Aghdam, Aghjabedi, Barda, Fizuli and Khojavend regions in the administrative building of the Tartar State Agricultural Development Center, listened to their appeals and considered their petitions and complaints.
Before the reception, Minister Majnun Mammadov and the Head of the Tartar District Executive Power Mustagim Mammadov visited the monument to the National Leader Heydar Aliyev and laid flowers in front of it, paying tribute to his memory.
At the reception held with the participation of the heads of the Ministry's departments and subordinate bodies, citizens' appeals were mainly related to employment, subsidies, land allocation, insurance payments for damage caused, land allocation in areas liberated from occupation, preferential credit allocation, irrigation water supply and other issues. Minister Majnun Mammadov listened carefully to each citizen's appeal and gave relevant instructions for a comprehensive study of the issues raised and their resolution in a short time in accordance with the requirements of the legislation. Some of the citizens' appeals were resolved on the spot, while some of the raised issues were taken under control for investigation. Appeals that did not fall within the scope of the Ministry's activities were registered for delivery to the relevant bodies. During the meeting with citizens, the Minister emphasized that the decrees signed by the head of state on the development of agriculture would improve the welfare of agricultural producers and give impetus to the development of this sector in our country. The citizens who attended the reception expressed their gratitude to President Ilham Aliyev for the attention and care shown.
Later, Minister Majnun Mammadov met with Agrarian Development Volunteers and presented certificates to a group of volunteers who distinguished themselves with their active activities.