Kənd Təsərrüfatı Nazirliyinin vəzifəli şəxslərinin noyabr ayında bölgələrdə keçirəcəyi vətəndaş qəbullarının qrafiki təsdiqlənib
04 Noyabr 2025
Azərbaycan Respublikasının kənd təsərrüfatı naziri Məcnun Məmmədovun imzaladığı əmrə əsasən, 2023-cü ilin sentyabr ayından başlayaraq Nazirliyin vəzifəli şəxsləri tərəfindən bölgələrdə vətəndaş qəbulları keçirilir. Qəbul zamanı vətəndaşların Kənd Təsərrüfatı Nazirliyinin səlahiyyət dairəsinə aid məsələlərlə bağlı müraciətləri cavablandırılır, müraciətlərdə əksini tapan məsələlərin həlli ilə əlaqədar tədbirlər görülür.
Vətəndaş qəbulu qrafikdə nəzərdə tutulmuş rayonun Dövlət Aqrar İnkişaf Mərkəzində keçirilir. Vətəndaş qəbulunda iştirak etmək istəyən şəxslər Kənd Təsərrüfatı Nazirliyinin “Çağrı Mərkəzi”nə (1652) zəng etməklə qeydiyyatdan keçə bilərlər. Qəbula gələn vətəndaşlar əvvəlcədən qeydiyyatdan keçməli və şəxsiyyətlərini təsdiq edən sənədləri özləri ilə gətirməlidirlər.
Kənd Təsərrüfatı Nazirliyinin vəzifəli şəxsləri tərəfindən 2025-ci ilin noyabr ayı ərzində keçiriləcək vətəndaş qəbulları üzrə qrafiki təqdim edirik.

The schedule of citizen receptions to be held by officials of the Ministry of Agriculture in the regions in November has been approved.
04 November 2025
According to the order signed by the Minister of Agriculture of the Republic of Azerbaijan, Majnun Mammadov, starting from September 2023, citizens' receptions will be held in the regions by officials of the Ministry. During the reception, citizens' appeals on issues within the jurisdiction of the Ministry of Agriculture are answered, and measures are taken to resolve the issues reflected in the appeals.
Citizen receptions are held at the State Agricultural Development Center of the region specified in the schedule. Persons wishing to participate in the citizen reception can register by calling the "Call Center" of the Ministry of Agriculture (1652). Citizens who come to the reception must register in advance and bring their identity documents with them.
We present the schedule of citizen receptions to be held by officials of the Ministry of Agriculture during November 2025.