Kənd Təsərrüfatı Nazirliyinin tabeliyində Aqrar Tədqiqatlar Mərkəzinin direktoru Rəşad Hüseynov Almaniya Federativ Respublikasının Mannheim Universitetində təşkil olunan “Digital Transformation of SMEs” (DT4SME) beynəlxalq tədqiqat proqramının yekun konfransında iştirak edib.
Mərkəz rəhbəri Mannheim Universitetinin Kiçik və Orta Sahibkarlıq Subyektləri üzrə Araşdırmalar İnstitutu tərəfindən təşkil olunan konfransda “Azərbaycanda pambıqçılıqla məşğul olan fermerlərin səmərəliliyinin qiymətləndirilməsi: inteqrasiya edilmiş DEA və Tobit modeli” adlı təqdimatla çıxış edib.
Təqdimatda müəllif tərəfindən riyazi optimallaşdırma metodları ilə Azərbaycanda pambıq istehsalında təsərrüfat səviyyəsində səmərəlilik göstəriciləri və onlara təsir edən amillərin qiymətləndirilməsi ilə bağlı aparılmış elmi tədqiqat layihəsinin nəticələri yer alıb.
Təqdimat konfrans iştirakçıları tərəfindən maraqla qarşılanıb. Sonda Rəşad Hüseynov tədbir iştirakçılarını maraqlandıran sualları cavablandırıb.

Rashad Huseynov, Director of the Agricultural Research Center under the Ministry of Agriculture, participated in the final conference of the international research program “Digital Transformation of SMEs” (DT4SME) organized at the University of Mannheim, Federal Republic of Germany.
The head of the center made a presentation entitled “Evaluation of the efficiency of cotton farmers in Azerbaijan: integrated DEA and Tobit model” at the conference organized by the Institute for Research on Small and Medium-sized Enterprises of the University of Mannheim.
The presentation included the results of a scientific research project conducted by the author on the evaluation of farm-level efficiency indicators and factors affecting them in cotton production in Azerbaijan using mathematical optimization methods.
The presentation was met with interest by the conference participants. At the end, Rashad Huseynov answered questions of interest to the event participants.