Kənd təsərrüfatı naziri Məcnun Məmmədov “Yüksəliş” müsabiqəsinin qalibləri ilə görüşüb
Kənd təsərrüfatı naziri Məcnun Məmmədov Mentorluq Proqramı çərçivəsində dördüncü “Yüksəliş” müsabiqəsinin qalibləri Aslan Həsənli və Nicat Qocayevlə növbəti dəfə görüşüb. Görüş zamanı əsas diqqət özəl sektor və dövlət sektorunda idarəetmədə tətbiq olunan müxtəlif metodlar, struktur dəyişikliklərin idarə olunması, düzgün kadr seçimi məsələlərinə yönəlib. Görüşdə qeyd olunan istiqamətlər üzrə fikir mübadiləsi və təcrübə paylaşımı aparılıb.
Qeyd edək ki, "Yüksəliş" müsabiqəsi Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyevin 26 iyul 2019-cu il tarixli Sərəncamı ilə təsis edilib. Müsabiqənin qalibləri mentorlar tərəfindən birillik fərdi inkişaf planı ilə təmin olunur və 20 min manatlıq mükafat qazanırlar.
Sayca beşinci “Yüksəliş” müsabiqəsinin keçirilməsi ilə bağlı Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyev tərəfindən 18 dekabr 2024-cü il tarixində müvafiq Sərəncam imzalanıb.

Minister of Agriculture Majnun Mammadov met with the winners of the fourth “Yukselish” competition within the framework of the Mentoring Program, Aslan Hasanli and Nijat Gojayev, for the next time. During the meeting, the main focus was on various methods applied in management in the private and public sectors, management of structural changes, and proper personnel selection. An exchange of views and experience was held in the mentioned areas at the meeting.
It should be noted that the “Yukselish” competition was established by the Order of the President of the Republic of Azerbaijan, Mr. Ilham Aliyev, dated July 26, 2019. The winners of the competition are provided with a one-year personal development plan by mentors and receive a prize of 20 thousand manats.
The relevant order was signed by the President of the Republic of Azerbaijan, Mr. Ilham Aliyev, on December 18, 2024, regarding the holding of the fifth “Yukselish” competition.