Nazir Məcnun Məmmədov İndoneziyanın Azərbaycandakı səfiri ilə görüşüb
Kənd təsərrüfatı naziri Məcnun Məmmədov İndoneziya Respublikasının Azərbaycandakı fövqəladə və səlahiyyətli səfiri Berlian Helmini ilə görüşüb.
Qonaqları salamlayan kənd təsərrüfatı naziri Məcnun Məmmədov Azərbaycanda aqrar sektora dövlət dəstəyi barədə ətraflı məlumat verib. Bildirilib ki, ölkəmizdə reallaşdırılan aqrar islahatlar kənd təsərrüfatının daha da inkişafını nəzərdə tutur və bu məqsədlə dövlət tərəfindən dəstək tədbirləri həyata keçirilir.
Görüşdə aqrar sahədə əməkdaşlığın genişləndirilməsi və hüquq-müqavilə bazasının yaradılması, aqrar sahədə İşçi Qrupun yaradılması, kənd təsərrüfatı və ərzaq məhsullarının ticarət dövriyyəsinin artırılması üçün ixrac potensialı yüksək olan məhsullarla bağlı informasiya mübadiləsinin aparılması, iş adamları arasında əlaqələrin genişləndirilməsi, indoneziyalı sahibkarların Azərbaycan Beynəlxalq Kənd Təsərrüfatı Sərgisində iştirakı, müasir texnologiyaların transferi və aqrar sahədə elmi-tədqiqat və təhsil üzrə təcrübə proqramlarının həyata keçirilməsi məsələləri müzakirə olunub.
İndoneziyanın Azərbaycandakı səfiri Berlian Helmini ölkəsinin Azərbaycanla dost ölkə olduğunu və bütün sahələr üzrə tərəfdaşlığın inkişafında maraqlı olduğunu vurğulayıb. O, kənd təsərrüfatı sahəsində əməkdaşlığın genişləndirilməsi üçün böyük potensialın mövcudluğunu qeyd edib. Tərəflər aqrar əməkdaşlığın dərinləşdirilməsində maraqlı olduqlarını ifadə ediblər.

Minister of Agriculture Majnun Mammadov met with Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Indonesia to Azerbaijan Berlian Helmini.
Welcoming the guests, Minister of Agriculture Majnun Mammadov provided detailed information on state support for the agrarian sector in Azerbaijan. It was noted that the agrarian reforms implemented in our country envisage the further development of agriculture and for this purpose, support measures are being implemented by the state.
The meeting discussed the issues of expanding cooperation in the agrarian sector and creating a legal and contractual framework, establishing a Working Group in the agrarian sector, exchanging information on products with high export potential to increase trade turnover in agricultural and food products, expanding relations between businessmen, participation of Indonesian entrepreneurs in the Azerbaijan International Agricultural Exhibition, transfer of modern technologies and implementation of internship programs on scientific research and education in the agricultural sector.
Indonesian Ambassador to Azerbaijan Berlian Helmini emphasized that his country is a friendly country with Azerbaijan and is interested in developing partnership in all areas. He noted the great potential for expanding cooperation in the agricultural sector. The parties expressed their interest in deepening agrarian cooperation.