ATM və AKIS arasında əməkdaşlıq memorandumu imzalanıb
Azərbaycan Respublikası Kənd Təsərrüfatı Nazirliyinin tabeliyindəki Aqrar Tədqiqatlar Mərkəzi (ATM) ilə Özbəkistan Respublikası Kənd Təsərrüfatı Nazirliyinin tabeliyindəki Kənd Təsərrüfatı Bilikləri və İnnovasiya Sistemi (AKIS) arasında əməkdaşlıq memorandumu imzalanıb.
İmzalanma mərasimi Özbəkistanın paytaxtı Daşkənd şəhərində İtaliya, Mərkəzi Asiya ölkələri və Azərbaycanın iştirakı ilə keçirilən "Dayanıqlı aqroekosistemlər üçün innovasiyalar, bərpaedici kənd təsərrüfatı və rəqəmsallaşma" mövzusunda aqrobiznes forumu çərçivəsində təşkil olunan Azərbaycan və Özbəkistan kənd təsərrüfatı nazirlərinin görüşündə baş tutub, sənədi ATM-in direktoru Rəşad Hüseynov və AKIS-in direktorunun birinci müavini Oybek Amanov imzalayıb.
Anlaşma Memorandumunda aqrar sahədə gələcək əməkdaşlığın istiqamətləri öz əksini tapıb. Sənədə əsasən, tərəflər aqrar tədqiqatlar və elmi araşdırmalar sahəsində əməkdaşlığın genişləndirilməsi barədə razılığa gəliblər.

Memorandum of Cooperation signed between ATM and AKIS
A Memorandum of Understanding (MoU) has been signed between the Agricultural Research Center (ATM) under the Ministry of Agriculture of the Republic of Azerbaijan and the Agricultural Knowledge and Innovation System (AKIS) under the Ministry of Agriculture of the Republic of Uzbekistan.
The signing ceremony took place at the meeting of the Ministers of Agriculture of Azerbaijan and Uzbekistan, organized within the framework of the agribusiness forum "Innovations for sustainable agroecosystems, regenerative agriculture and digitalization" held in Tashkent, the capital of Uzbekistan, with the participation of Italy, Central Asian countries and Azerbaijan. The document was signed by Rashad Huseynov, Director of ATM, and Oybek Amanov, First Deputy Director of AKIS.
The MoU reflects the directions of future cooperation in the agricultural sector. According to the document, the parties agreed to expand cooperation in the field of agricultural research and scientific studies.