YAP Yasamal rayonu, Süleyman Vəzirov 91 ərazi ilk partiya təşkilatının seçki yığıncağı keçirilib
Yeni Azərbaycan Partiyası (YAP) Yasamal rayonu, Süleyman Vəzirov 91 ərazi ilk partiya təşkilatının (Kənd Təsərrüfatı Nazirliyi) seçki yığıncağı keçirilib. Tədbiri giriş sözü ilə açan kənd təsərrüfatı nazirinin müavini Zaur Əliyev Ulu Öndər Heydər Əliyevin qurucusu olduğu Yeni Azərbaycan Partiyasının yaranma tarixindən bəhs edib, partiyanın Azərbaycan dövlətinin müstəqilliyinin möhkəmləndirilməsində və inkişafında roluna toxunub. Nazir müavini bildirib ki, öz gücünü xalqın dəstəyindən alan Yeni Azərbaycan Partiyası ölkəmizdə davamlı islahatların həyata keçirilməsi, ictimai-siyasi sabitliyin qorunması, Azərbaycanın inkişafı, dövlət müstəqilliyinin güclənməsi və ölkəmizin beynəlxalq nüfuzunun artmasında mühüm rol oynayıb.
Zaur Əliyev vurğulayıb ki, Ümummilli Lider Heydər Əliyevin təməlini qoyduğu və Müzəffər Ali Baş Komandan, Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyevin uğurla davam etdirdiyi siyasi kurs ölkəmizin davamlı inkişafının etibarlı təminatçısıdır. Nazir müavini əlavə edib ki, bu siyasət ölkəmizdə sabitliyin möhkəmlənməsinə, iqtisadi tərəqqinin sürətlənməsinə və sosial rifahın yüksəlməsinə xidmət edir. Ötən dövrlər ərzində görülən işlər barədə məlumat verən nazir müavini təşkilatın partiyanın bütün işlərində aktiv iştirak etdiyini qeyd edib.
Toplantıda çıxış edən Yeni Azərbaycan Partiyasının Yasamal rayon təşkilatının sədri Bəxtiyar Nəbiyev bildirib ki, Ulu Öndər Heydər Əliyevin fədakar əməyi sayəsində dinamik iqtisadi inkişafa nail olunub, Azərbaycan iqtisadi inkişaf göstəricilərinə görə keçmiş ittifaq respublikalarını xeyli qabaqlayıb. YAP rəsmisi əlavə edib ki, Ulu Öndər Heydər Əliyevin müəyyən etdiyi və həyata keçirdiyi siyasət müasir Azərbaycanda davamlı inkişafa zəmin yaradıb. O, Prezident İlham Əliyevin rəhbərliyi ilə partiyanın bu gün gördüyü işlərdən, YAP-ın Azərbaycan dövlətçiliyinin inkişafına verdiyi töhfələrdən danışıb, Kənd Təsərrüfatı Nazirliyi üzrə ərazi ilk partiya təşkilatının seçki yığıncağının iştirakçılarına fəaliyyətlərində uğurlar diləyib.
Yığıncaqda YAP Yasamal rayonu, Süleyman Vəzirov 91 ərazi ilk partiya təşkilatına yeni sədr və müavinin seçilməsi məsələsinə baxılıb. Təşkilatın sədr postuna kənd təsərrüfatı nazirinin müavini Zaur Əliyevin namizədliyi irəli sürülüb. Səsvermə nəticəsində Zaur Əliyev ərazi ilk partiya təşkilatının sədri, Nazirliyin Elm, təhsil və insan resursları şöbəsinin müdiri Fərid Nəcəfov isə onun müavini seçilib.
YAP Yasamal rayonu, Süleyman Vəzirov 91 ərazi ilk partiya təşkilatının sədri seçilən Zaur Əliyev əlavə edib ki, Kənd Təsərrüfatı Nazirliyi tərəfindən partiya ilə işin mütəşəkkil qurulması, əlamətdar günlərin qeyd edilməsi və mühüm tədbirlərdə aktiv iştirakın təmin edilməsi, eləcə də gənclərə vətənpərvərlik, dövlətçilik və azərbaycançılıq ideologiyasının aşılanması istiqamətində növbəti illərdə də ardıcıl və məqsədyönlü tədbirlər görüləcək.

The New Azerbaijan Party (YAP) Yasamal district, Suleyman Vezirov 91 territorial first party organization (Ministry of Agriculture) held an election meeting. Opening the event with an introductory speech, Deputy Minister of Agriculture Zaur Aliyev spoke about the history of the establishment of the New Azerbaijan Party, founded by the Great Leader Heydar Aliyev, and touched upon the party's role in strengthening and developing the independence of the Azerbaijani state. The Deputy Minister said that the New Azerbaijan Party, which draws its strength from the support of the people, has played an important role in implementing continuous reforms in our country, maintaining socio-political stability, developing Azerbaijan, strengthening state independence, and increasing the international prestige of our country.
Zaur Aliyev emphasized that the political course laid by the National Leader Heydar Aliyev and successfully continued by the Victorious Supreme Commander-in-Chief, President of the Republic of Azerbaijan, Mr. Ilham Aliyev, is a reliable guarantor of the sustainable development of our country. The Deputy Minister added that this policy serves to strengthen stability in our country, accelerate economic progress and increase social welfare. Giving information about the work done in the past periods, the Deputy Minister noted that the organization actively participates in all the activities of the party.
Speaking at the meeting, the Chairman of the Yasamal district organization of the New Azerbaijan Party Bakhtiyar Nabiyev said that thanks to the selfless work of the Great Leader Heydar Aliyev, dynamic economic development has been achieved, and Azerbaijan has significantly surpassed the former union republics in terms of economic development indicators. The YAP official added that the policy determined and implemented by the Great Leader Heydar Aliyev has created the basis for sustainable development in modern Azerbaijan. He spoke about the work done by the party today under the leadership of President Ilham Aliyev, the contributions made by the YAP to the development of Azerbaijani statehood, and wished the participants of the election meeting of the first territorial party organization under the Ministry of Agriculture success in their activities.
The meeting considered the issue of electing a new chairman and deputy chairman of the first party organization of the Yasamal district, Suleyman Vezirov 91 territorial organization of the YAP. The candidacy of Deputy Minister of Agriculture Zaur Aliyev was nominated for the post of chairman of the organization. As a result of the vote, Zaur Aliyev was elected chairman of the first party organization of the territory, and Farid Najafov, head of the Department of Science, Education and Human Resources of the Ministry, was elected his deputy.
Zaur Aliyev, who was elected chairman of the first party organization of the Yasamal district, Suleyman Vezirov 91 territorial organization, added that the Ministry of Agriculture will take consistent and purposeful measures in the coming years to organize work with the party, celebrate significant days and ensure active participation in important events, as well as instill in the youth the ideology of patriotism, statehood and Azerbaijaniness