Kənd təsərrüfatı naziri Məcnun Məmmədov Mentorluq Proqramı çərçivəsində beşinci “Yüksəliş” müsabiqəsinin qalibləri İbrahim Məmmədov və İrşad Əsgərxanlı ilə görüşüb.
Görüşdə Mentorluq Proqramı çərçivəsində əməkdaşlığın əsas istiqamətləri, qaliblərin mövcud bilik və bacarıqlarının daha da inkişaf etdirilməsi, onların potensialının düzgün istiqamətləndirilməsi və real nəticələrə çevrilməsi ilə bağlı fikir mübadiləsi aparılıb.
Eyni zamanda, iştirakçıların gələcək inkişaf prioritetləri, peşəkar hədəfləri, idarəetmə bacarıqlarının təkmilləşdirilməsi və proqram müddətində qarşılıqlı əməkdaşlığın səmərəli təşkili məsələləri müzakirə olunub.
Qeyd edək ki, sayca altıncı “Yüksəliş” müsabiqəsinin keçirilməsi ilə bağlı Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyev tərəfindən 10 dekabr 2025-ci il tarixində müvafiq Sərəncam imzalanıb.

Minister of Agriculture Majnun Mammadov met with the winners of the fifth “Yukselish” competition within the Mentoring Program, Ibrahim Mammadov and Irshad Askerkhanli.
The meeting exchanged views on the main directions of cooperation within the Mentoring Program, further development of the winners’ existing knowledge and skills, proper direction of their potential and their transformation into real results.
At the same time, the participants’ future development priorities, professional goals, improvement of management skills, and effective organization of mutual cooperation during the program were discussed.
The “Yukselish” competition was established by the Decree signed by the President of the Republic of Azerbaijan, Mr. Ilham Aliyev, on July 26, 2019. The winners of the competition receive a one-year personal development plan from their mentors and a cash prize of 20 thousand manat for self-development.
It should be noted that a relevant Order was signed by the President of the Republic of Azerbaijan, Mr. Ilham Aliyev, on December 10, 2025, regarding the holding of the sixth "Yukselish" competition.