Azərbaycan və Rusiya arasında aqrar sahədə əməkdaşlıq müzakirə edilib
Kənd təsərrüfatı naziri Məcnun Məmmədov və Rusiya Federasiyası Prezidentinin köməkçisi, Rusiya Federasiyası Prezidentinin iqlim və su ehtiyatları üzrə xüsusi nümayəndəsi Ruslan Edelgeriev arasında görüş keçirilib.
Görüşdə iki ölkə arasında kənd təsərrüfatı sahəsində mövcud vəziyyət müzakirə olunub, tərəflər iqtisadiyyatın digər sahələrində olduğu kimi, aqrar sahədə də əməkdaşlığın inkişaf etdiyini vurğulayıblar.
Tərəflər Xəzər dənizinin səviyyəsinin aşağı düşməsi, aqrar sahəyə dair yeni Dövlət Proqramının əsas məqsədlərindən biri olan su resurslarına qənat edilməsi məqsədilə suvarma sistemlərinin müasirləşdirilməsi, quraqlığa və xəstəliyə davamlı bitki sortlarının qarşılıqlı sınaqlarının təşkil edilməsi, hər iki ölkə ərazisində keçirilən beynəlxalq sərgi, yarmarka və aqrar festivallarda qarşılıqlı iştirak, eləcə də tərəflərin maraq kəsb etdiyi digər prioritet məsələlər müzakirə edilib.

A meeting was held between the Minister of Agriculture Majnun Mammadov and the Assistant to the President of the Russian Federation, Special Representative of the President of the Russian Federation for Climate and Water Resources Ruslan Edelgeriev.
The meeting discussed the current situation in the agricultural sector between the two countries, and the parties emphasized the development of cooperation in the agricultural sector, as well as in other sectors of the economy.
The parties discussed the lowering of the level of the Caspian Sea, the modernization of irrigation systems in order to save water resources, which is one of the main goals of the new State Program on the agricultural sector, the organization of mutual testing of drought- and disease-resistant plant varieties, mutual participation in international exhibitions, fairs and agricultural festivals held in both countries, as well as other priority issues of interest to the parties.